Kuzey Boru Spor

Kuzeyboru

“Biz Birlikte Güçlüyüz” Yasemin Yıldırım Röportaj

Bu sezon Milli forma ile Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalyayı ve 2021 Konya İslami Dayanışma Oyunları’nda altın madalyanın sahibi olan oyuncumuz Yasemin Yıldırım ile yaptığımız söyleşinin tamamı:

Akdeniz Oyunları ve 2021 Konya İslami Dayanışma Oyunları’ndaki başarılarınız için tebrikler. Bizlere Milli takım tecrübelerinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle teşekkür ederim. Akdeniz Oyunlarını Cezayir’de gerçekleştirdik. İki ay gibi uzun bir kamp süreci geçirmiştik ve sonucunda ülkemize gümüş madalya getirdiğimiz için çok mutluyum. Sonrasında ülkemizin Konya’da ev sahipliğini yaptığı 5. İslami Dayanışma Oyunları için verimli geçen kamp sürecimiz ve Hırvatistan’da hazırlık maçlarımız oldu. İkinci hedefimiz Konya’dan altın madalya ile dönmekti ve onu da gerçekleştirmiş olduk. İki hedef turnuvadan ülkemize madalya getirdiğimiz için mutluyum. Milli formayı taşımak tarif edilemezdi. Tüm takım arkadaşlarımı teknik ekibimizi ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ay Yıldızlı forma ile daha nice başarılarımızın olması diliyorum.

Geçtiğimiz sezon kritik puanlar kaybedildi ve sonuç olarak hedefimizden uzak kaldık. Gelecek sezon için neler düşünüyorsunuz?

Geçtiğimiz sezon kritik galibiyetlerin de mağlubiyetlerin de olduğu süreçler yaşadık. Pek de iyi başlamasak da bence bunu iyi telafi ettik. Sürpriz galibiyetlerimiz oldu. Sonuç olarak ilk hedefimiz olan playoffl’ara kalmayı başardık. Playoff’larda rakiplerimize kaybettik ve istediğimiz gibi takımımızı daha üst sıralara taşıyamadık. Bunun için üzgünüm. Ama inanıyorum ki bu sezon daha çok çalışıp eksiklerimizi tamamlayacağız. Benim ikinci sezonum olacağı için kendimi daha çok evimde hissediyorum. Yeni gelen takım arkadaşlarımızla kısa sürede uyum sağlayıp birbirimizi saha içinde tanımaya çalışacağız. Güçlü bir takım olduğumuzu düşünüyorum eğer bireysel başarılarımızı birlik olarak sahaya yansıtırsak güzel başarılara imza atabiliriz.

Artık Aksaray’ı ve Aksaraylı taraftarları tanıyorsunuz, onlar için neler söylemek istersiniz?

Evet Aksaray’a alıştım ve taraftarımızı gerçekten muhteşem buluyorum. Ev sahibi olduğumuz maçlarda bizleri hiç yalnız bırakmadılar ve bizim çoğu zaman itici gücümüz oldular. Sahamızda böyle güzel ve kalabalık bir tribünle oynamak çok onur verici. Herkese çok teşekkür etmek istiyorum ve önümüzdeki sezonda bizlerle olmalarını diliyorum. Biz birlikte güçlüyüz. ?