Kuzey Boru Spor

Kuzeyboru

3 yıldır takımımızın baş antrenörü olan Tuncay Öcal ile birlikte kulübümüz sultanlar liginde yeni başarılara imza atacak.

Göreve geldiği günden itibaren kayıpsız ilerleyen ve bu süreçte çıktığı 51 maçta aldığı 45 galibiyet ile de taraftarının sevgisini arkasına alan Öcal, kulüp yönetiminden de aldığı tam destek ile yoluna devam ediyor. Kulübümüz ile 5 yıllık sözleşmesi bulunan Öcal 3 yılda her yıl kayıpsız bir üst lige çıkarak oldukça önemli bir başarıya imza attı. Başarının istikrardan geçtiğinin bilinci ile Akademisyen hocamız ile uzun soluklu bir başarı hikayesi yazacağımıza eminiz.

Aksaray Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapan hocamız aynı zaman Aksaray Üniversitesi’nin Spor İhtisas üniversitesi olması sebebiylede, üniversite ile kulübümüz arasında bir köprü vazivesi görmektedir. İlerleyen yıllarda üniversitemiz ile takımımızın yeni projeler üretecektir, bu konuda bizlere destek veren Aksaray Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN hocamızada teşekkür ederiz.

Tuncay Öcal Hocamız Sultanlar ligi 2020-2021 sezonu için yaptığı açıklamada
“Bu ailenin parçası olmaktan çok mutluyum, göreve başladığımız günden itibaren, her zaman yanımızda olan yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bize verilen bu destek ile umarım uzun yıllar boyunca elimizden geleni yapacağız. Kulüp yöneticilerimiz ile beraber attığımız her adımı düşünerek ve planlayarak atıyoruz. Bu plan ve programımızla şuan hedeflediğimiz yer olan Sultanlar Ligindeyiz. Kuzeyboru Spor Kulübü ve bizi destekleyen herkesi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Bu sezonda bizi desteklemenizi istiyorum.” dedi.

Tuncay Öcal Kimdir ?
39 yaşında olan Öcal evli ve 1 çocuk babasıdır. İlk orta ve lise öğrenimini Aksaray’da tamamlayan hocamız, Niğde Üniversitesi Aksaray Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programını tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi yüksek lisansını tamamlamış ve doktorasını Sakarya Üniversitesi’nde yapmıştır. 2010 yılında Aksaray Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladığı görevini 2017 yılından beri Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.
Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Ulusal Gençlik Kamplarında Liderlik yapan Tuncay Öcal, Türkiye Voleybol Federasyonunca “Türkiye’de Voleybol Altyapısını Geliştirme ve Voleybolu Yaygınlaştırma Programı” kapsamında Antrenör olarak görev aldı. Kariyerine Aksaray Karadeniz Spor Kulübünde Voleybol Antrenörlüğü ile başlayan Tuncay Öcal sırasıyla Gaziantep Altyapı antrenörlüğü, Özel Erdem Koleji Voleybol Takımı Antrenörlüğü , Aksaray Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı Antrenörlüğü yapmıştır. Görev aldığı kulüplerde il birincilikleri, şampiyonluklar ve lig yükseltme başarıları bulunan Tuncay Öcal antrenör kimliğinin yanınnda sporcu geçmişi ön plana çıkıyor. Şahinbey Belediyesi’nde 2 yıl voleybol oynayan Öcal, yüzme branşında serbest stil ve sırt üstü yarışlarında şampiyonlukları ve Artistik Jimnastik takım sporlarında takım dereceleri başta gelen önemli başarıları arasındadır.

Hocamıza Sultanlar liginde de başarılar diliyoruz.

Kuzeyboru SK