Sultanlarımız ligin 2. Hafta karşılaşmasında Antalya Kepez Turgut Özal Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiği Antalyaspor’u 3-0 mağlup ederek liderliğini sürdürdü.
Karşılaşmaya Duygu Üçdağ, Dajana Boskovic, Matea IKIC, Gizem Öcal, Neslişah Durgun, Merve Çepni, Dilek Kınık ile başlayan takımımız maç boyu istekli oyunu ve mücadelesi ile setleri 10-25, 16-25, 09-25 alarak 3-0 galip geldi ve ligde liderliğini devam ettirdi. Maç sonu açıklamalarda bulunan Dajana Boskovic; “Bütün takımı tebrik ediyorum, hafta boyunca yaptığımız hazırlıklarımızın karşılığını salonda verdik. Kazandık. Lider durumdayız ve hep zirvede kalacak bir takımımız var. Aksaray’a Sultanlar Ligi heyecanını taşımak için maç maça kazanarak ilerleyeceğiz. Seri yakalamak ve sezon sonunda ipi göğüsleyen takım olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sırada yeni bir maç var Pazar günü Nevşehir Belediyespor ile kendi evimizde karşı karşıya geleceğiz. Taraftarımız bizi zaten yalnız bırakmıyor ama Nevşehir maçında da tıklım tıklım bir salonda onların karşısında oynamak istiyoruz.”dedi.
Sultanlarımız 3. Hafta karşılaşmasında Aksaray Spor Salonu’nda 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 14.00’de Nevşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Nevşehir Belediye Karşılaşması Hazırlıkları Sürüyor
Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi 3. Hafta karşılaşmasında 27.10.2019 Pazar saat 14.00’de Aksaray Spor Salonu’nda Nevşehir Belediye’sini konuk edecek Sultanlarımızda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Sezona 2’de 2 yaparak başlayan ve set vermeden kazandığı iki maç ile lider durumda olan Sultanlarımız, en yakın takipçilerinden Nevşehir Belediye’sini de mağlup ederek seriyi sürdürmek istiyor. Antalyaspor galibiyetinin ardından 1 gün izin kullanan Sultanlarımız hazırlıklarını çift idman ile sürdürüyor. Sezonun önemli müsabakalarından birisine çıkacak olan takımımızda sakat oyuncu bulunmuyor.
Dün yapılan taktik antrenman sonrası açıklamalarda bulunan kaptan Duygu Üçdağ kritik maç öncesi taraftarına seslenerek; “ İyi başladığımız sezonun önemli maçına çıkacağız. Nevşehir karşılaşmasında dolu tribünler karşısında 3’de 3 yapmak istiyoruz. Bunun için tüm Aksaray’ı Nevşehir maçımıza davet ediyorum.” Dedi.
Rakip Nevşehir Belediye, ligde 2’de 2 yaparak İlbank’ın arkasında ligde 3. Sırada yer alıyor.