Kuzey Boru Spor

Kuzeyboru


Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi 5. Hafta karşılaşmasında deplasmanda Ankara temsilcisi Kahramankazan ile karşılaşan Kuzeyin Sultanları maçı 3-1 kazanarak galibiyet serisine devam etti.
10 Kasım Pazar günü Ankara Kahramankazan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Matea Ikıc, Duygu Üçdağ, Gizem Saka, Merve Çepni, Dajana Boskovic, Dilek Kınık, Neslişah Durgun ile başlayan Kuzeyboru etkili hücumları ile rakibini 25-17 alarak 1-0 öne geçti. Hücum anlayışından taviz vermeyen ve baskını devam ettiren Kuzeyboru seti 25-12 alarak 2-0 öne geçti. Çekişmeli geçen 3. Sette Kahramankazan daha etkili oldu ve seti 25-22 alarak skoru 2-1’e getirdi. Kuzeyboru son sette maçta üstünlüğü lehine çevirerek 25-11 alarak maçı 3-1 kazandı ve namağlup serisine devam etti.
Maç sonunda açıklamalarda bulunan Kuzeyboru takım kaptanı Duygu Üçdağ ; Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıldönümünde saygıyla ve özlemle anıyoruz. Böyle özel bir günde Ankara’da Kahramankazan ile karşı karşıya geldik. Güzel bir oyun sergiledik. 3. Sette istediklerimizi sahaya yansıtamadık onun içinde seti kaybettik. Galip geldik namağlup yolumuza devam ediyoruz. 17 Kasım’da Aksaray’da Ted Ankara Koleji ile karşı karşıya geleceğiz. 2 haftadır deplasmandayız taraftarımızı özledik. Bütün taraftarımızı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmaya davet ediyorum” dedi
Matea Ikıc ise ; “ Daha iyi olabilirdik, ama sonuçtan memnunuz galibiyet ile Aksaray’a dönüyoruz. Rakibimiz Kahramankazan’ı da tebrik ediyorum. Onlar da iyi mücadele etti.” dedi.
Ankara’da oynanan karşılaşmayı Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı’da tribünden takip etti.
Sultanlarımız 2 haftalık deplasman mücadelelerinin ardından 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 14:00’de Aksaray Spor Salonu’nda Ted Ankara Koleji ile karşı karşıya gelerek taraftarıyla buluşacak.