Kuzey Boru Spor

Kuzeyboru

Türkiye 1. Lige Terfi Yarı Final ilk maçında Bahçelievler ile karşı karşıya gelen Kuzeyin Sultanları, Adana’ya gelen 1000 civarı taraftarını da yanına alarak rakibini 3-0 yendi ve grup müsabakalarına iyi bir başlangıç yaptı.
Adana Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Sultanlar sahaya, Dilek Bataray, Elif Kavrar, Ayça Tokat, Gizem Tuğrul, Gözde Keskin, Hazal Şener ile çıktı. Maça iyi başlayan ve takım oyununu iyi oynayan Kuzeyboru ilk seti 25-11 alarak 1-0 öne geçti. İkinci setin başında Bahçelievler etkili olmaya çalışsa da güçlü olan taraf yine Kuzeyin Sultanları oldu ve seti 29-27 alarak skoru 2-0’a getirdi. Adana’da takımımızı destekleyen taraftarlarımızında baskısı ile Kuzeyboru son sette rakibini 25-16 yendi ve maçı 3-0 kazandı. Maç sonunda açıklarda bulunan Antrenörümüz Tuncay ÖCAL; “ Aksaray’dan buraya gelen muhteşem taraftarımıza teşekkür ediyorum. Saha içinde oyuncularım, tribünde taraftarımız ile birlikte güzel bir başlangıç yaptık. Bizim hedefimiz 1. Lig her maçımızı kazanmak istiyoruz. Bunun için sonuna kadar devam edeceğiz. “ dedi. Takım kaptanımız Dilek BATARAY ise ; İyi bir başlangıç yaptık çok çalıştık sezon başından beri ve artık meyvelerini toplama zamanı geldi. Bütün takımı tebrik ediyorum. Çok iyi odaklandık ve kazandık. Takım olarak iyi hucümlar yapıp, sağlam savunma ile rakibimizi oyundan düşürdük ve kazandık.Mutluyuz.” dedi. Taraftar konusuna da değinen Kaptan; takımına bu derece bağlı, bunca yolu çekebilecek taraftar topluluğu çok azdır. Bugün bize sanki maçı Aksaray’da oynuyoruz havası kattılar. Onların destekleri bizim için çok önemli biz de onlara Şampiyonluğu getirmek için söz verdik”dedi.

Kuzeyin Sultanları Yarı Final 2. Maçında ise Van Büyükşehir Belediye ile Çukurova Üniversitesi Spor Salonu’nda karşıya geldi.
Takımımız sahaya Dilek Bataray, Hazal Şener, Naz Zengin, Sevgi Koyuncu, Duygu Ertaş, Ceren Yıldırım ile çıktı. İlk sette rakibi karşısında etkili olan ve güç farkını gösteren Kuzeyboru seti 25-13 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette de etkili hücumları ile rakibi karşısında üst üste sayılar bulan Kuzeyin Sultanları seti 25-9 alarak skoru 2-0’a getirdi. Son sette de oyun disiplininden kopmayan Kuzeyboru seti 25-10 maçı da 3-0 kazanarak 1. Lige terfi final maçlarına gitmeye hak kazandı. Son maçına pazartesi günü çıkacak sultanlarımız, Karayolları takımını yenerek grubunu lider bitirmek istiyor.
Kuzeyin Sultanları 18-19-20 Mart tarihinde Mersin’de düzenlenecek Final müsabakalarındaki rakipleri Pazartesi günü oynanacak karşılaşmalar ile belli olacak.