Kuzey Boru Spor

Kuzeyboru

Voleybol Bayanlar 1. Ligi’nde mücadele eden Kuzeyboru takımımız Aksaray Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiği Ankara temsilcisi Ted Ankara Kolejlileri 3-1 mağlup ederek galibiyet serisine devam etti.
İki haftalık aranın ardından seyircisi karşısına çıkan Aksaray Spor Salonunda 2150 seyircinin takip ettiği karşılaşmada Sultanlarımız arkasına aldığı destek ile rakibini eli boş gönderdi. İlk seti 25-14 kazanan Sultanlarımız, çekişmeli geçen ikinci sette rakibinin sayılarına engel olamayarak seti 25-21 kaybetti. 3. Sette oyun üstünlüğünü ele geçiren Sultanlarımız Gizem Öcal ve Dajana Boskovic’in etkili oyunu ile seti 25-20 aldı. Son sette de hakimiyeti bırakmayan Kuzeyin Sultanları seti 25-20 maçı da 3-1 kazarak galibiyet serisine devam etti.
Maç sonunda açıklamalarda bulunan Gizem Öcal; takım olarak iyi mücadele ettik ve kazandık. Bundan sonra önümüzde Mardin deplasmanı var orda da kazanmak istiyoruz. Aksaray’a Sultanlar Ligi heyecanını yaşatmak için çalışıyoruz. Biz güçlü bir ekibiz ve bunun farkındayız. Tüm ekibi kutluyorum.” dedi.
Dajana Boskovic ise maçın ardından yaptığı açıklamada “Taraftarımız ile bütünlük sağladığımızda önümüzde kimsenin duracağını düşünmüyorum. Güçlü bir kadromuz var bugünde bunu sahaya yansıttık. Bu maç geride kaldı artık galibiyet serimizi sezon sonuna kadar bozmadan devam ettirmek istiyoruz. Aksaray taraftarı daha güzel başarılar hak ediyor. Bunun farkındayız ve elimizden geleni bu noktada yapmak için mücadele ediyoruz.” dedi.
Maskotumuz Malki’de tribünler ile hasret giderdi. Tribünlerin sevgilisi Malki maça gelen taraftarlar ile birlikte fotoğraf çektirip onlarla eğlenceli dakikalar yaşadı.